Deklaracja dostępności
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dla Torunia" zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej www.dlatorunia.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
Wśród opublikowanych dokumentów znajdują się pliki PDF, których zawartość to obraz zeskanowanego dokumentu pozbawiony warstwy tekstowej (możliwe do odczytu np. przez czytniki ekranowe) - pliki będą sukcesywnie dostosowywane.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie oświadczenia przedstawionego przez firmę Studio Projektowe codeX Dominik Raś, która zadeklarowała zgodność z wytycznymi WCAG 2.1 na poziomie AA. Wykonawca przedstawił stosowne oświadczenie.
Skróty klawiszowe
Na niniejszej stronie internetowej dostępne są następujące skróty klawiszowe umożliwiające nawigację bez potrzeby używania urządzeń wskazujących (np. myszki):
- 0 - wywołanie podstrony zawierającej niniejszą "Deklarację dostępności",
- 1 - wywołanie strony głównej,
- 2 - przejście do menu głównego,
- 3 - przejście do treści strony,
- 4 - wywołanie podstrony z mapą strony,
- 5 - przejście do wyszukiwarki.
Sposób użycia klawiszy dostępu jest zależny od posiadanego systemu operacyjnego:
- Windows
- Mozilla Firefox: Shift + Alt + litera/cyfra
- Opera: Alt + litera/cyfra (wymagany stosowny dodatek np. Accesskey Shortcuts)
- Edge / Internet Explorer: Alt + litera/cyfra a następnie Enter
- Google Chrome/Brave: Alt + litera/cyfra
- Linux
- Mozilla Firefox: Shift + Alt + litera/cyfra
- Opera: Alt + litera/cyfra (wymagany stosowny dodatek np. Accesskey Shortcuts)
- Google Chrome/Brave: Alt + litera/cyfra
- macOS
- Safari: Ctrl + litera/cyfra
- Mozilla Firefox: Shift + Ctrl + litera/cyfra
- Opera: Ctrl + Alt + litera/cyfra (wymagany stosowny dodatek np. Accesskey Shortcuts)
- Internet Explorer: Alt + litera/cyfra a następnie Enter
- Google Chrome/Brave: Ctrl + Option + litera/cyfra
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Monika Bartlińska - mejlowo biuro@dlatorunia.pl lub telefonicznie +48 794 687 100.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do Dyrektora Biura naszego stowarzyszenia - informacje znajdziesz na podstronie Kontakt.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dla Miasta Torunia” mieści się w budynku przy ul. Grunwaldzkiej 38, 87-100 Toruń.
Możesz do nas wygodnie dojechać komunikacją miejską. Najbliższy przystanek to Św. Józefa. Dojedziesz do niego autobusami nr 10, 11, 17, 18, 26, 32, 34 i 40. Odległość od przystanku to około 200 metrów.
Jeśli przyjedziecie do nas rowerem, możecie korzystać ze stojaków przed wejściem głównym. Parking dla gości zmotoryzowanych znajduje się obok budynku, przy ul. Grunwaldzkiej (jest to „parking dziki” o nierównej nawierzchni) oraz naprzeciwko kościoła św. Józefa. Parkingi są bezpłatne. Nie mają wyznaczonych miejsc dla osób z niepełnosprawnością.
Budynek znajduje się na terenie ogrodu, otoczonego płotem, z furtką, której drzwi zazwyczaj są otwarte. Obok furtki znajduje się domofon. Domofon nie jest dostępny dla osoby na wózku. Aby wejść przez furtkę, należy pokonać próg o wysokości 7 cm. Odległość od furtki do budynku to ok. 25 m. Do budynku można dostać się za pomocą podjazdu dla wózków lub pokonując dwa schodki, każdy o wysokości ok. 15 cm. Przy schodach jest poręcz. Otwarcie drzwi wymaga użycia siły. Przy wejściu znajduje się dzwonek. Przycisk dzwonka jest dostępny dla osoby na wózku.
Budynek posiada trzy kondygnacje: piwnicę, parter i I piętro. Budynek nie posiada windy. Osoby poruszające się na wózku mogą wjechać tylko na parter budynku, aby dojść na I piętro i do piwnicy, trzeba pokonać schody zabiegowe. Schody prowadzące na I piętro wyposażone są w poręcze, nie są oznaczone kontrastowymi pasami. Na parterze budynku znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami.
W toalecie na parterze znajduje się przewijak dla niemowląt.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Budynek nie jest wyposażony w tyflomapy, nie ma oznaczeń z wypukłymi cyframi i alfabetem brajla. Podmiot nie stosuje w swoim budynku dźwiękowego systemu nawigacji dla osób niewidomych. Do budynku można wejść z psem asystującym. W budynku nie ma mobilnej pętli indukcyjnej.
Na miejscu nie ma tłumacza PJM, jednak w przypadku zgłoszenia chęci wizyty, dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić tłumaczenie.